Този път головото шоу с Милан бе за Наполи (видео)

В много драматичен мач Наполи надви Милан с 4:2 в мач от втория кръг на Серия "А". Над 40 000 зрители на "Сан Паоло" видяха изключително интересен двубой, както и първата победа на своите любимци през този сезон. Новият нападател на неаполитанците Аркадиуш Милик за първи път бе титуляр и веднага показа класата си, като се разписа на два пъти още преди почивката в 18-ата и 33-ата минути. Мбайе Нианг и Сусо възстановиха равенството в рамките на четири минути в началото на втората част. Французинът намали в 51-ата минута, а испанеца вкара своя първи гол за клуба в 55-ата минута, като не остави шансове на Пепе Рейна. Между двете попадение на трибуните бе пратен треньорът на "небесносините" Маурицио Сари.

В 74-ата минута Хосе Кайехон отново върна преднината на Наполи, а в следващите секунди Юрай Куцка остави своя тим с 10 човека. В 87-ата минута Нианг също си изпроси червен картон, а в 94-ата минута отново Кайехон вкара за 4:2.

След драматичната победа с 3:2 над Торино на старта в Серия "А", този път головото шоу с Милан бе за Наполи.

Неаполитанците излязоха с трима в атака в лицето на Хосе Кайехон, Аркадиуш Милик и Дрис Мертенс. В средата на терена пък действаше триото Алан, Жоржиньо и Марек Хамшик. В защита играха Хисай, Албиол, Кулибали и Гулам, а на вратата бе Хосе Рейна.

17-годишният национал на Италия Джанлуиджи Донарума бе на вратата за гостите. Пред него пък започнаха Де Шильо, Романьоли, Густаво Гомес, който дебютира и Абате в защита. Джакомо Бонавентура, Рикардо Монтоливо и Юрай Куцка действаха в средата на терена, а в предни позиции изборът на Винченцо Монтела бе Мбайе Нианг, Карлос Бака и Сусо.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите трагично при земетресението в централна Италия над 290 души.

Иняцио Абате изпусна в 7-ата минута от няколко метра да се разпише, след като бе намерен отлично от Нианг.

Най-силният играч на терена Дрис Мертенс демонстрира отлична форма, като всичко опасно бе благодарение на него. В 18-ата минута той навърза защитата, след това стреля в гредата, а Милик бе най-съобразителен и вкара своя първи гол. Последваха няколко спасявания на Донарума след удари на Мертенс и Милик, който в 33-ата минута отново бе в прегръдките на своите съотборници. Полякът отбеляза красив гол с глава след крос на Кайехон от корнер.

Втората част започна с пропуск на Нианг, който почти от същата ситуация намали минути по-късно. Той бе точен в 51-ата минута. Попадението стресна домакините, които останаха без своя треньор - Сари, пратен на трибуната заради протест.

Сусо върна надеждите на "росонерите" за успех с фантастичен гол в 55-ата минута.

Двубоят изглеждаше, че се контролира от гостите, когато отново Мертенс излезе на сцената. Белгиецът напредна, финтира защитник и с техничен изстрел стреля в далечния ъгъл. Високият Донарума се разпъна, за да избие, но защитата пред него отново беше мудна и Кайехон при добавката взриви трибуните за 3:2.

Буквално минута след това Куцка бе изгонен след фаул за жълт картон. Словакът обаче каза нещо в повече на съдията, който го изгони моментално. Интересното е, че Милан тръгна да атакува и с 10 души.

Дебют за тима направиха Соса и Джанлука Лападула, но Нианг, който имаше жълт картон повали с ръце Рейна при опита му да изнесе топката и предреши окончателно срещата.

В 94-ата минута на четириминутното продължение Романьоли почти си отбеляза автогол, като остави още по-лоши впечатления от играта си. Явно предложенията на Челси на стойност 35 милиона евро през седмицата не са повлияли добре на 21-годишният бранител, който бе обявен за непродаваем.

Защитникът първо се спъна в топката при подаване на Лоренцо Инсиние, след което се хвърли с плонж, за да я избие с ръка от голлинията, но Кайехон при добавката вкара своя втори гол.

Поражението бе първо за Монтела начело на гостите, докато вицешампионите на Италия вече имат пет победи и пет равенства в последните 11 мача срещу "росонерите" в калчото.