Реновираният Волфсбург показа друго лице (видео)

Преобразеният Волфсбург показа добро лице и спечели с 2:0 гостуването си на Аугсбург в първия си мач от сезона в Бундеслигата. Привлеченият от Щутгарт Даниел Дидави дебютира с гол в 35-ата минута, а секунди преди края Рикардо Родригес прониза Марвин Хитц от пряк-свободен удар.

След проваления изминал сезон "вълците" се разделиха с част от основните си футболисти и взеха други на тяхно място. Днес обаче не видяхме в игра Марио Гомес, който акостира с трансфер от Фиорентина. При неговото отсъствие гласеният за продажба Бас Дост се представи силно и асистира на Дидави за първото попадение.

Играчите на Аугсбург не намериха път към вратата на Коен Кастеелс и в края се пропукаха още веднъж, когато Родригес сложи точка на спора. Впечатление направи и фактът, че друг от новите - Якуб Блашчиковски, действаше на непривичния за себе си пост на десен защитник.

Победата на чужд терен е добре дошла за накърненото самочувствие на футболистите на Волфсбург, които през миналата кампания в елита спечелиха само три от всичките си седемнадесет гостувания.

Преди началото на мача новият треньор на Аугсбург Дирк Шустер получи наградата си за настанвик №1 на изминалия сезон, когато водеше Дармщат 98.