100 години ски спорт в България

Слабо завръщане на Марио Гомес (видео)

Волфсбург не съумя да запише втора поредна победа на старта на Бундеслигата, след като направи 0:0 с Кьолн у дома в среща от втория кръг. След успеха с 2:0 над Аугсбург в първия мач мнозина очакваха домакините отново да се наложат, но това не се случи. Дори гостите бяха тези, които имаха по-чистите възможности на "Фолксваген Арена".

За "вълците" официален дебют записа Марио Гомес, който това лято беше привлечен от Фиорентина. Опитният стрелец поведе атаката, а зад гърба му трябваше да помагат Юлиан Дракслер, Даниел Калиджури и друг от новите в тима - Даниел Дидави. За Гомес това беше завръщане в германския елит след 1211 дни в странство. Днес той не успя да покаже класата си, като отправи само два удара към вратата.

Футболистите в зелени екипи имаха сериозни проблеми с бойки тим на Кьолн и дори извадиха късмет, че се оттеглиха на почивка при равен резултат. Стражът Коен Кастеелс, който засега е налаган за сметка на капитана Диего Беналио, отрази опасни удари на Антони Модест и Мергим Маврай, като особено атрактивна беше намесата във втория случай точно преди края на полувремето. С попадение се разминаха още Леонардо Битенкурт в 33-ата минута и Марсел Рисе секунди по-късно.

Нещата продължиха по същия начин и след антракта, като първо Юя Осако реши да пада за дузпа, вместо да завърши с изстрел от 8-9 метра, а след това отново Рисе демонстрира тежкия си удар от фал, но и този път Кастеелс намери начин да спаси.

Постепенно Волфсбург заигра по-активно и все по-рядко допускаше атаки на противника, но и в предни позиции Гомес и компания не намериха как да преодолеят Свен Мюлер. Дракслер претендираше за наказателен удар в 79-ата минута, но за съдията това си беше чиста симулация.