Рангелов и компания не се дадоха на шампиона (видео)

Българският национал Димитър Рангелов помогна на Коняспор да стигне до равенство 2:2 срещу шампиона Бешикташ в среща от втория кръг на турското първенство. Родният нападател имаше участие при втория гол на своя тим, а в 64-ата минута беше заменен от Дени Молошевич.

Коняспор поведе в 8-ата минута с гол на Рияд Баич, който се разписа отблизо на празна врата. Бешикташ отговори веднага с попадение на Олчай Сахан. След почивката "черните орли" стигнаха до пълен обрат благодарение на Ченк Тосун, но в 60-ата минута домакините матираха защитата на истанбулския гранд. След центриране от корнер Рангелов продължи топката към Баич и той я прати в мрежата за крайното 2:2.
Бешикташ завърши с човек по-малко, след като Нечип Юсал беше изгонен в 82-ата минута.

В друг мач вчера Аланияспор надви Анталияспор с 2:1.

В класирането начело е Бешикташ с 4 точки, а Коняпоспор има 2 и е на девета позиция.