Галатасарай спечели Суперкупата на Турция с дузпи срещу Бешикташ

Галатасарай победи Бешикташ с 3:0 след изпълнение на дузпи и спечели за пети път в историята си Суперкупата на Турция, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 в продълженията и 0:0 в редовното време. Фернандо Муслера беше герой а Галатасарай и в редовното време, и в продълженията, и в дузпите. Уругвайският национал отрази редица удари на шампионите от изминалия сезон, а в 54-та минута Дженк Тосун направи и най-големия пропуск в мача. Бешикташ се размина с гола още два пъти при чисти ситуации в 88-та и 90-та минута.

Галатасарай поведе в резултата пет минути след началото на първото продължение, когато Уесли Снайдер центрира в наказателното поле на шампионите, а Хакан Балта се разписа с глава за 1:0. Момчетата на Ян Олде Рикеринк обаче не успяха да удържат своя аванс и само седем минути по-късно Бешикташ изравни с автогол на Орелиен Шеджу. Галатасарай вкара всичките си три изпълнения от бялата точка чрез Селчук Инан, Хакан Балта и Толга Чигерчъ, а Бешиткаш пропусна и трите дузпи.