Вход / Регистрирай се

На сбогуване: Обичаме те, Рио!

На сбогуване: Обичаме те, Рио!

Момичетата от националния отбор по художествена гимнастика се сбогуваха с олимпийското градче в Рио де Жанейро. На тръгване от столицата XXXI Летни олимпийски игри грациите от ансамбъла и представителката ни в индивидуалната надпревара Невяна Владинова се снимаха със станалите толкова популярни арт инсталации, представляващи петте преплетени кръга и надписа Rio 2016. Те позираха пред тях и след пристигането си в града, но този пък на гърдите им грееха бронзовите медали.



Отличието беше чакано цели 12 години, след като последният олимпийски медал за българската художествена гимнастика бе спечеленият от ансамбъла бронз в Атина 2004.



Редом до момичетата за снимките застанаха още президентът на БФХГ Илиана Раева, треньорката на ансамбъла Ина Ананиева и други членове на родната делегация.



Грациите кацат на родна земя днес в 19,50 часа на Терминал 2 на летище "София". Очаква се те да бъдат посрещнати от стотици свои почитатели, точно както преди години всенародната любов заливаше "Златните момичета" на Нешка Робева.

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички