Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Второ издание на международен турнир по лека атлетика "Локомотив"

Монтана 2003 стартира подготовката за новия сезон

Монтана 2003 стартира подготовката за новия сезон

Шампионът на България при жените и носител на Купата на България Монтана 2003 стартира лятната си подготовка без две от американските си състезателки. Капитанката на тима Шарел Алън и новото попълнение Лиза Бърджис са получили по-дълга почивка и ще се присъединят към отбора на 29 август.

На първата тренировка бяха другите три нови баскетболистки Цветомира Шаренкапова, Христина Иванова и Ива Георгиева. Първата идва в зала "Младост” от Дунав 8806 (Русе), Иванова за последно игра в Италия, а Ива Георгиева, която е капитан на националния отбор до 20 години, изведе Солт Лейк до четвъртфиналите в турнира на NJCAA.

От състава, който направи дубъл през изминалия сезон, останаха Радостина Димитрова, Виктория Стойчева, Даниела Петева, Анна Соколан, Димана Макариева, Надежда Симеонова и Дебора Филипова.

Треньорът Стефан Михайлов разкри, че подготовката ще премине изцяло в домашна обстановка, като отборът е поканен и ще участва на два международни турнира. Първият е от 8-и до 10-и септември в Клуж (Румъния), а от 22-и септември Монтана заминава за гръцкия остров Левкада, където ще се пусне в друг летен турнир.

Между Клуж и Левкада в зала "Младост" за две контроли ще гостува елитен сръбски отбор.

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички