Талант на Ман Сити изригна с фантастичен хеттрик (видео)

19-годишният турски талант Енес Юнал реализира хеттрик само за 16 минути в холандското първенство. Тийнейджърът се развихри при победата на тима си Твенте с 4:3 като гост срещу Грьонинген в мач от третия кръг на Ередивизи в неделя. На бърза ръка (23, 36, 39) Юнал даде аванс от три гола на Твенте, но той на практика бе пропилян, след като в 84-ата минута резултатът вече бе 3:3. Във втората минута на добавеното време (Юнал вече бе сменен) Твенте все пак се пребори за драматичната победа, първа за тима през новия сезон в Холандия. Грьонинген пък остана единственият тим без спечелена точка след първите три кръга.

И трите попадения на Енес Юнал бяха много красиви. Първият му гол бе отбелязан с хубав удар от границата на наказателното поле, а вторият - с прекрасно изпълнение от въздуха. Младежът оформи своя хеттрик с мощен далечен изстрел, с който не остави шансове на противниковия вратар.

Любопитно за отбелязване е, че Енес Юнал е собственост на Манчестър Сити и играе в бившия тим на Николай Михайлов под наем. Феновете на "гражданите" със сигурност ще се зарадват на изявите на младока срещу Грьонинген.