Атлетико се изложи срещу новак след куп пропуски и драматиен финал

Атлетико Мадрид започна новия сезон в Примера дивисион с разочароващо домакинско равенство срещу новака Алавес. Срещата на "Висенте Калдерон" завърши при резултат 1:1, независимо че домакините сътвориха куп положения пред вратата на съперника и направиха няколко фрапиращи пропуска. Голямата драма обаче дойде в добавеното време на мача, когато паднаха и двата гола дело на Кевин Гамейро за мадридчани от дузпа в 93-ата минута и на Ману Гарсия за гостите в 95-ата минута.

Гредите също не бяха приятел на Атлетико в този мач, като първо Яник Ферейра Караско, а след това и Фернандо Торес нацелиха стълбовете зад Фернандо Пачеко. Стражът на гостите също има сериозна заслуга отборът му да се добере до точката, като направи няколко невероятни спасявания. Едно от тях бе в 86-ата минута, когато на два пъти блокира удари отблизо на Гамейро. Французинът направи доста сериозен пропуск и в 35-ата минута, когато отблизо стреля над вратата, а Диего Годин също може да бъде винен, че пропусна "златна" възможност в 71-ата минута.

Така срещата вървеше към нулево реми, но в добавеното време Фернандо Торес бе задържан за дузпа и Гамейро бе точен от бялата точка. В този момент домакините вече се виждаха като победители, но съперникът им нанесе съкрушителен удар в 95-ата минута, когато Ману Гарсия с бомбен шут оплете кълбото в мрежата зад Ян Облак и донесе точката на своя тим.