Атлетико изпълни 20 корнера и отправи 27 удара

Отборът на Атлетико Мадрид имаше тотално превъзходство срещу Алавес в снощния мач от Примера, но така и не взе трите точки. Срещата се игра почти изцяло през вратата на Фернандо Пачеко. "Лос рохибланкос" изпълниха цели 20 корнера, като при никой от тях не се стигна до гол. "Дюшекчиите" нанесоха и 27 шута, а успяха да вкарат едва след 90-ата минута от дузпа.

Баските стреляха само два пъти към Ян Облак, но в единия случай пронизаха мрежата в 94-ата минута за крайното 1:1. Диего Симеоне пусна в игра почти цялата си нападателна мощ. Кевин Гамейро, Яник Ферейра Караско, Фернандо Торес, Николас Гайтан, Анхел Корея, Саул, Коке и Диего Годин се надпреварваха да шутират, но напразно.