Холандия отстрани Аржентина в повторение на финала от Лондон 2012

Холандия продължава защитата на олимпийската си титла от Лондон 2012, след като се класира за полуфиналите на турнира по хокей на трева за жени в Рио.

"Лалетата" се наложиха трудно над Аржентина с 3:2 в повторение на финала от Лондон 2012 и на полуфиналите ще срещнат Германия в търсене на трето поредно злато от олимпийски игри.

Холандките поведоха с 2:0 на полувремето с голове на Лауриен Лойринк и Лидевай Велтен.
Кели Йонкер се разписа за 3:0 и по всичко изглеждаше, че европейките ще спечелят лесно. Олимпийските вицешампионки от Аржентина обаче се върнаха в мача след попадения на Флоренсия Хабиф и Делфина Мерино. Холандия все пак успя да удържа крехката си преднина в последните минути.

Германките, трети от европейското първенство миналата година, се класираха на полуфиналите след победа с 2:1 над САЩ. Мари Маверс откри резултата след 7:47 минути игра, а Лиза Алтенбург удвои аванса на Бундестима близо пет минути по-късно. Американките върнаха един от головете четири минути преди края на срещата, но не успяха да стигнат до равенството и отпаднаха от турнира.

В другия полуфинал ще се срещнат Великобритания и Нова Зеландия. Британките, бронзови медалистки от Лондон, се наложиха с 3:1 над Испания. Те вкараха три гола през първите две четвъртини, което беше достатъчно за победата срещу Испания. Джорджина Туиг откри резултата от наказателен корнер след 7:22 минути игра, Хелън Ричардсън-Уолш покачи на 2:0 след още пет минути, а Лили Оузли вкара третия гол в средата на втората четвъртина. Жоржина Оливия отбеляза единственото попадение за испанките седем минути преди края.

Четвъртфинални срещи от турнира по хокей на трева за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!