Евро 2024: Испания - Грузия 1:1 /почивка/

Ясни са полуфиналните двойки на водна топка при жените

Станаха ясни полуфиналите в турнира по водна топка при жените на Олимпиадата в Рио. В последния четвъртфинал Италия надигра Китай с 12:7 и на полуфиналите ще срещне тима на Русия, който се справи с Испания с 12:10.

Италианките взеха инициативата във втората част и до края не изпуснаха водачеството в резултата. С хеттрик за победата се отличи Роберта Бианкони, а Ариана Гариботи, Таня Димарио и Джулия Емоло.
В другия полуфинал ще се срещнат защитаващият титлата си тим на САщ и Унгария.

Американките се справиха без никакви проблеми с домакина Бразилия с 13:3. Олимпийските и световни шампионки не допуснаха нито един гол в първите 3 части, а за сметка на това реализира 13.
В другия четвъртфинал Унгария спечели с 13:11 след дузпи срещу Австралия.

Европейските шампионки изоставаха с 3:5 на полувремето, но с по-добра игра докараха срещата до дузпи. При тях унгарките бяха точни и при петте си изстрела, докато австралийките направиха един пропуск.

Четвъртфинални срещи от турнира по водна топка за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Бразилия - САЩ 2:13
Австралия - Унгария 11:13 след дузпи (8:8 в редовното време)
Русия - Испания 12:10
Италия - Китай 12:7

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!