Германия не прости на САЩ на 1/4-финалите в турнира по хокей

Националният отбор на Германия по хокей на трева за жени, трети от европейското първенство миналата година, се класира на полуфиналите от турнира в Рио де Жанейро, след като победи с 2:1 САЩ. Съперник на Бундестима ще бъде победителят от мача между олимпийския шампион Холандия и вицешампионът Аржентина. Германките вкараха рано своите голове. Мари Маверс откри резултата след 7:47 минути игра, а Лиза Алтенбург удвои аванса на Бундестима близо пет минути по-късно.

Американките върнаха един от головете четири минути преди края на срещата, но не успяха да стигнат до равенството и отпаднаха от турнира. Нова Зеландия надви Австралия с 4:2 в ранния четвъртфинал и ще срещне Великобритания или Испания на полуфиналите.

Четвъртфинални срещи от турнира по хокей на трева за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!