Шампионите от Лондон 2012 на полуфинал след драма срещу Нова Зеландия

Олимпийският шампион в хокея на трева от Лондон 2012 Германия продължава защитата на титлата си, след като елиминира с 3:2 отбора на Нова Зеландия и се класира за полуфинал. Там Бундестимът ще срещне тима на Аржентина, който отстрани Испания.

Специалистите отбелязаха, че германците и Нова Зеландия наистина са сътворили епичен мач, а Бундестима върви към трето поредно олимпийско злато. Два гола в последните 41 секунди решиха съдбата на мача, реализирани от Мориц Фюрсте и Флориан Фукс.

"Ние никога не се предаваме, радваше се Фюрсте. И за да ни победиш, трябва да си много последователен. Ние сме го показвали това много пъти и сега отновмо играхме до край, до последната секунда".

Нова Зеландия досега нямаше победа над Германия на голямо първенство, но мачът тръгна идеално за тях, след като в 18-ата минута Юго Инглиш със самостоятелен пробив откри резултата. Това всъщност беше и единствения удар във вратата на германците за първото полувреме.

12 минути след началото на втората част Шей Макалиси удвои за Нова Зеландия след подаване от корнера. Но Германия вдигсна оборотите и в 56-ата минута Фюрсте след наказателен корнер намали на 1:2, за да се стигне до драмата в последните 41 секунди.

Олимпийският вицешампион Холандия разгроми световния първенец Австралия с 4:0 и се класира за полуфиналите на турнира по хокей на трева за мъже на Игрите в Рио де Жанейро. По този начин Кивитата няма да спорят за медал от Олимпийските игри за първи път от 1992-а година.

Четвъртфинални срещи от турнира по хокей на трева за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!