Браво! Линда Зечири на осминафинал след втора победа

Линда Зечири се класира за осминафиналите на олимпийския турнир по бадминтон при жените. Българката  се наложи над поставената под номер 11 Кърсти Гилмор (Великобритания) с 12:21, 21:17, 21:16 след 65 минути игра в решаващ мач за първото място в група "Д". В дебютната си среща 29-годишната софиянка победи Сабрина Жаке от Швейцария.

Двубоят днес започна лошо за българката, която загуби първите седем разигравания, а след това допусна изоставане от 1:11. Зечири логично загуби първия гейм, но постепенно намери играта си. Гилмор изглеждаше по-близо до победата при 16:14 във втората част, но с шест безответни точки българката реализира обрат.
В решаващата трета част отново британката започна по-добре и поведе със 7:4, но след 10:10 Зечири направи поредица от пет точки и до края удържа преднината си. Така на осминафиналите българката ще срещне седмата поставена в схемата Джи Хюн Сун (Република Корея).