Дунав с нов силен мач в Първа лига (видео)

Отборът на Дунав (Русе) записа нов много силен двубой в Първа професионална лига. Футболистите на Веселин Великов победиха с 1:0 Пирин (Благоевград) в мач от третия кръг на шампионата. В герой за "драконите" се превърна младежкият национал Юлиян Ненов, който се разписа в 31-ата минута.

Това е трети двубой без загуба за новака в Първа лига. В първите два кръга Дунав завърши 0:0 с Верея и победи с 2:1 Нефтохимик в Бургас.

Положението за тима воден от Стефан Генов е на противоположния полюс. "Орлетата" имат само три точки в ППЛ. В първите два кръга Пирин допусна загуба на своя стадион "Христо Ботев" с 3:1 от Черно море и записа трудна победа с 2:1 над новака Локомотив (Горна Оряховица). Тогава в герой се превърна Станислав Костов, който вкара в последните секунди на срещата.

След само 120 секунди Дунав бе близо до първия гол в двубоя. Антон Огнянов центрира добре към Васил Шопов. Десетката стреля хубаво с глава, но кълбото мина на сантиметри от горната греда. В 5-ата минута отново Шопов имаше уникален шанс да вкара във вратата на Аргилашки, но стражът на "орлетата" се намеси страхотно и запази резултата 0:0. Две минути по-късно и Пирин имаше шанс да поведе, но ударът на Стилиян Николов мина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 31-ата минута младежкият национал Юлиян Ненов заби втория си гол в Първа лига. Крилото проби отдясно и центрира, но топката се отби в крака на Ханс и се върна при него, който изненадващо реши да стреля и по този начин вкара първото попадение в срещата.

В началото на втората част Мирослав Будинов изведе перфектно Васил Шопов, но бившият халф на Литекс отново не успя да вкара първия си гол в първенството. В 60-ата минута капитанът на "драконите" отправи силен изстрел от дистанция, но кълбото мина на сантиметри от вратата. Няколко секудни по-късно Антон Огнянов получи страхотна възможност, но ударът му срещна страничния стълб.

В 84-ата минута Ненов се размина от второ попадение, след като след негов шут Аргилашки изпусна топката, която се отби в гредата и се върна в ръцете на вратаря. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя от третия кръг на Първа лига.

В следващия кръг Дунав гостува на Локомотив (ГО), а Пирин приема ЦСКА-София.

ДУНАВ (РУСЕ) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:0