възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Японец спечели олимпийската титла по джудо при 73-килограмовите

Японецът Сохей Оно спечели златния медал в категория до 73 килограма на турнира по джудо на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. 24-годишният Оно, който е двукратен световен шампион от 2013 и 2015 година, победи на финала номер в световната ранглиста Рустам Оруджов (Азербайджан). Японецът спечели с "ипон" още в 3:15 минута на срещата. Оно донесе първи медал за Япония от турнира по джудо в Рио, след като преди четири години в Лондон японците, който доминират в този спорт, не взеха нито едно отличие. Оруджов пък завоюва първи медал за страната си от олимпиадата в Рио и общо трети в историята в този спорт. Бронзовите медали спечелиха Лаша Шавдатуашвили (Грузия) и Дирк ван Тихелт (Белгия).