Ливърпул разкова Барса на "Уембли" (видео)

Ливърпул постигна много престижна и убедителна победа над Барселона на "Уембли". Отборът на Юрген Клоп победи с 4:0 след попадения на новото попълнение Садио Мане, автогол на бившия играч на мърсисайдци Хавиер Масчерано и Дивок Ориги. В самия край на срещата Марко Груич оформи крайния резултат с красив прехвърлящ удар с глава.

Бившата звезда на Ливърпул Луис Суарес за първи път се изправи срещу бившия си клуб. Уругваецът имаше няколко възможности да се разпише, но не успя да прати топката в мрежата.

За отбора на Юрген Клоп това бе предпоследна проверка преди началото на сезона във Висшата лига. Той пусна в стартовия състав три от новите попълнения - Клаван в центъра на защитата, Вайналдум в халфовата линия и Мане в предни позиции. Даниел Стъридж пропуска срещата, след като е получил контузия в бедрото. Нападателят е под въпрос за двубоя с Арсенал следващата седмица.

"Червените" започнаха агресивно и на скорост от самото начало и в първата минута Вайналдум имаше шанс да се разпише. Шансът пред холандеца се откри след отлична комбинация между Лалана и Мане. В началото на двубоя Меси и Суарес бяха изолирани, а Барселона не създаваше положения. В 15-ата минута Лалана открадна една топка, проби отдясно, комбинира с Фирмино и намери Мане, който откри резултата. За сенегалеца това бе първо попадение с екипа на новия си тим. Крилото постоянно създаваше проблеми на защитата на каталунците.

В 22-ата минута Меси показа част от блясъка си. Той получи топката от Суарес, овладя я великолепно, но ударът му срещна гредата. Барса изравни играта и започна да застрашава вратата на съперника. Миньоле направи отлично спасяване в 28-ата минута след удар на Бускетс, а при добавката Арда Туран бе спрян от Милнър, който игра като ляв бек през първото полувреме. Малко по-късно Меси развинти отбраната на Ливърпул и намери Суарес, но уругваецът бе блокиран от Ловрен. Уругваецът имаше още една добра възможност малко преди почивката. Той бе изведен очи в очи с Миньоле, но белгиецът излезе добре и отби удара му.

Клоп направи няколко промени на почивката, а неговият започна блестящо втората част. Две минути след почивката остро подаване на Мане бе отклонено в мрежата от Масчерано, който в опита си да изчисти се оплете. Секунди по-късно Ориги направи 3:0 след отличен извеждащ пас на Кевин Стюърт. Белгийският нападател в пореден мач демонстрира великолепна форма. Фирмино пропусна да направи 4:0 в 52-ата минута след нова отлична атака на мърсисайдци.

Луис Енрике се опита да обърне нещата с пускането на Иниеста, Пике и Ракитич, но от това нямаше особен ефект. Темпото спадна с многото направени смени, а Луис Суарес бе изпратен с аплодисменти от феновете на Ливърпул. В самия край на срещата Маркович намери Груич, който с великолепен удар с глава прати топката в мрежата за крайното 4:0.

ЛИВЪРПУЛ - БАРСЕЛОНА 4:0
1:0 - Мане (15)
2:0 - Масчерано (47-авт)
3:0 - Ориги (48)