24 часа по-късно Ливърпул отнесе четворка (видео + галерия)

Ден след гръмкия успех с 4:0 над Барселона в контрола отборът на Ливърпул записа загуба със същия резултат от Майнц 05 като гост в града, където Юрген Клоп стана известен. Това беше последен тест за мърсисайдци преди старта на Премиършип.

Резултатът може би не е толкова изненадващ, защото днес мениджърът на англичаните заложи на далеч по-скромен състав, в който попаднаха само двама от титулярите от "Уембли" - Емре Джан и Адам Лалана. На вратата беше новото попълнение Алекс Манингер, а от първата минута започнаха още невръстните Бен Уудбърн (16-годишен), Трент Александър-Арнолд (17-годишен), 20-годишният Марко Груич и Андре Уиздъм. В течение на двубоя Клоп вкара в игра и футболисти като Конър Рандал (20 г.), Камерън Бранаган (20 г.), Тони Гомес (17 г.), Сам Харт (19 г.) и Кевин Стюърт (22 г.), които едва ли са в плановете му за новия сезон.

Майнц 05 - Ливърпул 4:0 (контрола)

Мърсисайдци издържаха само четвърт час, когато Уиздъм спря топката с ръка в наказателното поле и Даниел Брозински реализира отсъдената дузпа за 1:0. Секунди преди почивката Джон Кордоба направи 2:0 с удар в близкия ъгъл на Манингер. Всичко беше окончателно решено в 59-ата минута, когато Юнус Мали заби красиво попадение за 3:0, а в 74-ата минута дойде ред и на Йошинори Муто да вкара с глава - 4:0.

В 80-ата минута Дани Ингс беше точен за Ливърпул, но голът не беше признат заради засада.

Срещата имаше и рекламна цел, след като стадионът в Майнц вече носи името "Опел Арена".

Надпреварата за Ливърпул в Премиър Лийг започва с гостуване на Арсенал на 14 август. Сезонът в Бундеслигата пък стартира в последния уикенд на месеца.

МАЙНЦ 05 - ЛИВЪРПУЛ 4:0
1:0 Брозински (15-дузпа)
2:0 Кордоба (45)