Късна драма донесе първа победа на Пирин (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) записа първи успех в Първа професионална лига. След загубата от Черно море, днес играчите на Стефан Генов постигнаха драматична победа с 2:1 над новака в шампионата Локомотив (Горна Оряховица). Точен за 1:0 бе Владислав Златинов, който вкара от дузпа своя 51-ви гол в първенството. В 82-ата резервата Атанас Фиданин заби феноменално попадение с удар от над 30 метра, но в последните секунди на срещата Станислав Костов оформи крайния резултат.

Първата опасност в двубоя дойде в 3-ата минута, когато Янаки Смирнов получи пас в наказателното поле на "орлетата" и направи опит да подаде, но Аргилашки пресече. Топката попадна в Христов, който отправи силен изстрел, но кълбото мина покрай вратата. В 6-ата минута Христо Златински се откъсна сам срещу Стефано Кунчев, но стражът излезе и улови.

В 20-ата "Орлетата" пропуснаха страхотен шанс да открият резултата. Станислав Костов си направи двойно подаване с бранител на Локомотив и стреля, но топката нацели страничния стълб. Секунди след това Красен Трифонов центрира перфектно към звездата в атаката на тима - Тихомир Кънев, но ударът му с глава се оказа много неточен.

В 29-ата минута Димитър Благов намери фантастично бившия нападател на Берое - Станислав Костов, който направи втори непростим пропуск пред вратата на "железничарите".

Темпото в първите минути на втората част бе сравнително високо, но без сериозни опасности пред една от двете врати. Все пак в 56-ата минута Венци Керчев бе близо до първия си гол с екипа на Локомотив, но шутът му мина на сантиметри от страничния стълб. В 65-ата минута Орлин Старокин също пробва да разпечата вратата на Кунчев, но не се получи.

В 73-ата минута падна и първият гол в срещата. Стилиян Николов центрира в наказателното поле, където резервата Атанас Фиданин докосна топката с ръка. Зад бялата точка застана опитният стрелец - Владислав Златинов, който с лекота направи резултата 1:0. Девет минути по-късно Фиданин отново бе главно действащо лице. Крайният бранител изненада Георги Аргилашки и направи резултата 1:1. В последните секунди на срещата Станислав Костов попари надеждите на Локомотив и оформи крайния резултат 2:1 в полза на благоевградчани.

В следващия кръг "орлетата" гостуват на приятната изненада до този момент Дунав (Русе), а Локомотив (Горна Оряховица) приема Черно море.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЛОКОМОТИВ (ГО) 2:1