Реал излъга Байерн с гол на Данило

Реал Мадрид победи Байерн с минималното 1:0 в контролна среща играна на "Метлайф Стейдиъм" в Ню Джърси, САЩ. Срещата бе част от турнира Интернешънъл чемпиънс къп, а единственото попадение отбеляза Данило в 80-ата минута. Иначе двата тима имаха поделено надмощие, като германският шампион доминираше през първата част, но след почивката "белият балет" бе по-добрият и успя да измъкне победата.

Срещата започна с натиск на Байерн и в 10-ата минута Давид Алаба отправи мощен удар покрай вратата. След това австриецът имаше нов шанс от фаул в 25-ата минута и нацели гредата. Три минути по-късно пък Джулиан Грийн бе изведен на скорост, но ударът му бе спасен от вратаря, а в 33-ата минута и Тиаго реши да тества Кико Касийя с далечен изстрел, който бе спасен от стража на испанците.

Реал пък създаде само една по-интересна голова възможност през първото полувреме, като в 38-ата минута Хамес Родригес стреля над вратата.

През втората част обаче везнте рязко се наклониха в полза на "кралския клуб", който напълно доминираше. В 59-ата минута Марсело изведе Алваро Мората в пеналта, но ударът на нападателя мина над вратата. След това Иско с далечен изстрел нацели гредата в 62-ата минута. В 80-ата минута пък по-добрата игра на испанците доведе и до гол в тяхна полза. Данило получи една топка пред наказателното поле, напредна и с бомбен удар заби кълбото в мрежата на съперника.

В оставащите минути Байерн опита да се спаси от поражението и Тиаго Алкантара със силен далечен удар бе близо до успеха, макар топката да мина малко над вратата.

В крайна сметка обаче Реал се поздрави с успеха и той е втори за тима от този турнир. Байерн пък е с актив от една победа и две загуби след днешното поражение.

РЕАЛ М - БАЙЕРН 1:0
1:0 Данило (80)

РЕАЛ: Касийя, Карвахал (Данило 63), Варан (Начо 46), Рамос (Лийнарт 62), Марсело (Техеро 77), Модрич (Ковачич 46), Каземиро (Йоренте 78), Иско (Йодегар 63), Родригес (Асенио 46), Васкес, Мората (Диас 77)

БАЙЕРН: Улрайх, Рафиня, Филдхайм, Мартинес (Пантович 77), Алаба, Алонсо (Бенко 56), Лаам, Видал, Тиаго (Йозтюрк 88), Бернат, Грийн