Тодорова с купа от "Златните ръкавици" в Суботица

Младата надежда на женския ни бокс Еми-Мари Тодорова спечели шампионската купа в кат. до 48 кг на международния турнир за мъже и жени "Златните ръкавици" в Суботица. 17-годишната състезателка на столичния клуб Бокс за всички победи на финала рускинята Дария Салиндер по точки с 2:0 съдийски гласа (40:36, 39:37, 38:38). Преди това Тодорова, европейски шампионка за момичета до 46 кг от 2015 г., се справи с украинката Оля Возняк и сръбкинята Катарина Джурович. В същата категория участва и Елина Георгиева, но тя отстъпи в първия си мач на италианката Мери ди Бари с 2:1 съдийски гласа.

До финал достигна и Мелиз Йонузова в кат. до 69 кг, но отстъпи пред Анджела Карини от Италия с 3:0 гласа. В единствения мач при най-тежките (кат. +81 кг) Екатерина Димитрова падна са технически нокаут във втория рунд от Надира Маратова (Каз), но въпреки това спечели сребърното отличие.
С бронз се окичи Розалия Пайчева в кат. до 54 кг, която падна на полуфинала от бъдещата шампионка Абдигоза от Казахстан. Трета завърши и Аслахан Мехмедова в кат. до 64 кг, която загуби с технически нокаут в четвъртия рунд от Тетяна Дова от Украйна.

В надпреварата при жените участваха общо 33 боксьорки от 14 държави, а при мъжете, където нямахме наши представители, боксираха 52-ма състезатели също от 14 държави.