Равенство в първия мач от финала на Копа Либертадорес

Индепендиенте Дел Вайе (Еквадор) и Атлетико Насионал (Колумбия) завършиха 1:1 в първия финален мач от футболната надпревара за Копа Либертадорес. Орландо Берио даде аванс на гостите в 36-ата минута, а Артуро Мина изравни за Индепендиенте три минути преди края на двубоя. Реваншът е на 27 юли в Меделин.

Домакините започнаха по-добре срещата и можеха да открият резултата, но вратарят на Национал Франко Армани спаси няколко удара към вратата си. След това гостите подобриха играта си и логично откриха резултата.

Девет минути преди края на първото полувреме Берио получи топката пред наказателното поле, преодоля няколко играчи на съперника и прецизен удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Либрадо Аскона.

Това беше четвърто попадение за Берио в турнира този сезон.

Насионал можеша да удвои резултата няколко миути по-късно. Марлос Морено отправи удар от дистанция, но топката мина над гредата.

През второто полувреме домакините пресираха съперниците си и успяха да изравнят. Артуро Мина направи 1:1 след удар от близка дистанция.

Индепендиенте дел Вайе за първи път се класира за финала и така записа най-големия успех в историята на клуба. Атлетико Насионал играе финал за трети път, като спечели Копа "Либертадорес" през 1989 година, а през 1995-а загуби от бразилския Гремио.