Роси: Голям срам

Звездата на Yamaha Валентино Роси е разочарован от представянето си във вчерашното състезание от календара на MotoGP, проведено в Германия. Роси загуби възможността да скъси дистанцията във временното класиране с лидера Марк Маркес заради "грешни решения" в последната част от надпреварата на пистата "Заксенринг". Така италианецът вече изостава на 59 точки от лидера.

Състезателят на Honda Маркес спечели трасето, след като излезе от пистата в началото при мокра настилка. Той стигна до 14-а позиция след кратко забавяне за смяна на мотоциклета си при 17-ата обиколка. В това време Роси атакуваше челната позиция. Пистата вече бе суха и Маркес усети точния момент, в който да направи смяната. Грешката на Роси, Довициозо, Барбера и други състезатели бе, че изчакаха прекалено дълго смяната на машините си с подходящи за сухо трасе.

След прекъсването си Роси вече не достигна водачите на пистата и предишната си позиция и финишира на 8-о място. В интервю след финала той заяви, че е голям срам за него, че не успя да намали предимството на Маркес при тези метеорологични условия.

"Голям срам е, защото смятах, че можем да бъдем конкурентни на мокра писта и да се борим за победата. Но за съжаление спря да вали и стана сухо. Така загубихме възможността да вземем хубави точки. Най-големият проблем бе, че бях много бавен във втората част. След смяната на гумите усещах мотоциклета и гумите много бавни", сподели разочарованият Роси.

Немалка бе разликата му от 10 секунди в сравнение с първите трима, качили се на подиума.
37-годишният италианец смята, че в предстоящите 9 кръга той може да изненада тези по-напред в класирането.

"Трудно е. В първите девет кръга не взех всички точки, които можех да спечеля. Така че дупката между мен и Маркес стана доста голяма. Все пак остава половината от шампионата. Трябва да се стараем, да бъдем на конкурентно ниво и да дадем всичко от себе си и ще видим резултата" каза Доктора.

В Световния шампионат по мотоциклетизъм предстои кратка почивка. Марк Маркес излиза в нея с убедителния резултат от 170 точки, последван от Хорхе Лоренсо и Валентино Роси, съответно със 122 и 111 точки. Следващото състезание в календара на MotoGP е Гран При на Австрия, започващо на 14 август.