Севиля на Сампаоли наказа Ривър Плейт

Отборът на Севиля надигра с 3:1 аржентинския колос Ривър Плейт в първата си контрола под ръководството на новия треньор Хорхе Сампаоли. Срещата, която се игра в Орландо (САЩ), закъсня с два часа заради гръмотевична буря. Кевин Гамейро, Йевген Коноплянка и Стеван Нзонзи вкараха за андалуския тим. Джовани Симеоне реализира почетния гол за южноамериканците.

Бившият селекционер на Чили изпробва схема с трима бранители и много висока преса, като андалуският тим изигра страхотен мач. Още в третата минута Гамейро откри резултата след комбинация с Витоло. В 59-ата Коноплянка се разписа след пас на новата придобивка Хоакин Корея. В 65-ата Нзонзи направи 3:0, засичайки след корнер. Синът на Диего Симеоне оформи крайния резултат в 73-ата минута.

Севилци се готвят усилено за Суперкупата на Европа (9 август) и Суперкупата на Испания (14 и 17 август).

Снимка: Twitter