Индепендиенте шокира Бока и достигна финала за Копа Либертадорес

Еквадорският Индепендиенте дел Вайе достигна до финала на престижния турнир Копа Либертадорес, след като постигна шокираща победа с 3:2 като гост срещу аржентинския гранд Бока Хуниорс. Индепендиенте спечели двубоя с общ резултат 5:3. Кристиан Павон даде аванс за "златисто-сините" след едва четири минути игра, но Луис Кайсеро изравни 20 минути по-късно. Брайън Кабесас изведе гостите напред в резултата пет минути след почивката, а в 51-ата минута Хулио Ангуло реализира третото и решително попадение за тима от Еквадор, който играе домакинските си мачове на стадион за едва седем хиляди зрители.

В последните секунди на срещата отново Павон реализира второто и утешително попадение в актива на Бока Хуниорс. Нападателят на домакините Николас Лодейро пропусна дузпа 20 минути преди края на мача. На финала в турнира на Южна Америка, който ще се проведе в два двубоя, Индепендиенте дел Вайе ще се изправи срещу шампиона от 1989 година Атлетико Насионал (Колумбия). Индепендиенте е в еквадорския футболен елит от 2010 година.