Атлетико Насионал се класира за финала на турнира Копа Либертадорес

Атлетико Насионал се класира за финала на турнира Копа Либертадорес. Колумбийският гранд победи с 2:1 у дома срещу Сао Пауло и с общ резултат 4:1 спечели правото да играе в двубоя за трофея. След само осем минути игра централният нападател Мигел Борха откри резултата в полза на гостите от Бразилия. Мигел Борха се разписа на два пъти в полза на победителите и донесе ценния обрат в тяхна полза. Той изравни резултата след четвърт час игра на стадиона в Меделин, а 13 минути преди изтичане на редовното време донесе успеха в полза на Атлетико след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Сао Пауло завърши с девет човека, след като червени картони в последните десет минути на срещата получиха Уесли и Диего Лугано. Отборът от Колумбия не е играл на финал в престижния турнир от 1995 година насам. Атлетико Насионал печели най-ценния трофей на клубно ниво в Южна Америка през 1989 година. В другия полуфинал за Копа Либертадорес отборът на Бока Хуниорс (Аржентина) излиза срещу Индепендиенте дел Вайе (Еквадор). На финала в турнира няма да има бразилски отбор в трети пореден сезон.