Дерменджиев предупреди: Във футбола сме виждали всичко (видео)

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев заяви, че неговият отбор не трябва да се отпуска в ревашна с Младост, тъй като във футбола е виждал всякакви резултати и обрати. Българският шампион се наложи с 2:0 над своя опонент в първия двубой.

"Това бе един добър мач. Първите мачове са значително по-трудни, докато се тръгне. Видяхте едно добра първо полувреме, имахме положения и през второто, но се пропускат. Това е турнирен резултат, отиваме и в Подгорица да победим и да се класираме.

Мисля, че като резултат, два гола са добра преднина. Но във футбола сме виждали всичко. Много е важно да го изиграем добре. Нашият отбор има нужната рутина, няма да е лек мач, но важното в крайна сметка е да преминем кръга", заяви Дерменджиев.

Има какво да се желае от отбора, но показа и качествен футбол. Това са турнирни мачове, всеки си прави сметката. Има какво да се желае, има още за сработване. Има неща, които ние ще си анализираме. Дефанзивната функция на Марселиньо? Това са много добри футболисти, които могат да играят на всеки един пост. Мислех с колегите, че точно така ще заиграят, да сме по-офанзивни, но всеки мач е различен.

Започва ли нова европриказка за Лудогорец? "Не, не. Трябва да бъдем реалисти. В реванша съперникът ще бъде напълно освободен, за да има резултат, така че нека да минат другите 90 минути и тогава ще говорим", допълни опитният наставник.