Летящ старт на Лудогорец в Европа (видео)

Отборът на Лудогорец победи Младост (Подгорица) с 2:0 в първа среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига и по този начин си осигури добра комфортна преди ревашна, който е след една седмица в Черна гора. Попаденията за българския шампион реализираха Козмин Моци (13д.) и Джоди Лукоки (26).

"Орлите" напълно надиграха своя опонент пред пълните трибуни в Разград, но възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха доста пропуски и пропуснаха напълно да си решат нещата още в първия двубой.

Лудогорец – Младост (Подгорица)
От своя страна пък гостите не успяха да застрашат сериозно нито един път стража Владислав Стоянов.

Първото попадение реализира Козмин Моци в 13-ата минута от дузпа, за нарушение срещу Джоди Лукоки.

В 20-ата минута "орлите" бяха на крачка от втори гол. Игор Пластун бе заел добра позиция в наказателното поле, но от няколко метра с глава не намери очертанията на вратата.

В 26-ата минута Джоди Лукоки с удар отблизо покачи на 2:0, след асистенция с глава на Жуниор Кишада.

В 37-ата минута удар на Кишада премина на сантиметри от горната греда.

Малко преди това съдията не зачете гол на Вандерсон заради засада.

През втората част "зелените" отново доминираха, но неумението пред гола и липсата на достатъчно концентрация, лишиха Лудогорец от още попадения.

В 61-ата минута българският шампион имаше добра възможност да сложи точка на спора в тази среща. Вандерсон изведе Лукоки на чиста позиция, крилото прибра топката и потърси далечния ъгъл, но късметът му изневери.

В 83-ата минута Лукоки направи сериозен пропуск. Играчът бе изведен сам срещу вратаря, но отигра нескопосано ситуацията. Вместо да потърси техничен удар, футболистът затвори очите и от няколко метра направи по-трудното като не уцели вратата.

В самия край на срещата Клаудио Кешеру пробва късмата си с удар отдалеч, но вратарят на гостите със сетни усилия изби в корнер.

ЛУДОГОРЕЦ - МЛАДОСТ (ПОДГОРИЦА) 2:0

1:0 Моци 13 (д)