Приказката на Индепендиенте Дел Вайе продължи и срещу гранда Бока Хуниорс

Индепендиенте Дел Вайе победи с 2:1 Бока Хуниорс в първия полуфинален мач от футболната надпревара за Копа "Либертадорес". Приказката за скромния отбор от Еквадор, който няма никакви успехи в клубните турнири на Южна Америка, продължи и срещу аржентинския гранд с шест трофея от състезанието.

Пабло Перес откри резултата на стадиона в Кито с попадение в 13-ата минута след асистенция на Фернандо Суги. Индепендиенте натисна и след малко повече от час игра изравни. Кристиан Нунес центрира от дясно в наказателното поле и непокритият на далечната греда Брайън Кабесас овладя и прати топката в мрежата. Четвърт час преди края Хосе Ангуло се измъкна от двама защитници на съперника и с хубав удар преодоля за втори път Агустин Орион. Бока Хуниорс, който единствен нямаше поражение в турнира досега, потърси изравняване в последните минути, но Карлос Тевес и Николас Лодейро не намериха целта от изгодни позиции.

В другия полуфинал вчера колумбийският Атлетико Насионал победи бразилския Сао Пауло с 2:0 като гост и направи голяма крачка към мачовете за трофея.