Атлетико Насионал взе аванс в първия полуфинал за Копа Либертадорес

Колумбийският Атлетико Насионал (Меделин) стигна до победа с 2:0 като гост на Сао Пауло (Бразилия) в първи полуфинал от турнира Копа Либертадорес. Двете попадения за гостите паднаха в края на срещата, когато Мигел Борха се разписа в 81-ата и 87-ата минута.

Срещата-реванш е на 14 юли, а вторият полуфинал противопоставя сензацията Индепендиенте дел Вале (Еквадор) и Бока Хуниорс (Аржентина).

Бразилците получиха тежък удар в средата на второто полувреме, когато капитанът им Майкон видя директен червен картон за фаул, от който нямаше никаква нужда. След това те трудно реорганизираха защитата си и за колумбийците беше доста по-лесно да пробиват към тяхната врата.

Борха откри резултата в 81-ата минута след пас на Макнели Торес, измъкна се от двама песледвачи и сам срещу вратаря Динис не сбърка. Нова подобна атака беше причината за второто попадение, като този път Марлос Морено подаде към бързоногия Борха, който се разписа и в 87-ата минута.

Футболистът дойде това лято от Кортулуа, където вкара 21 гола в първенството, но сега с неговите голове класира Атлетико Насионал на финал в турнира за първи път от 1995-а година.