Серина направи нова крачка към титла №22 от Големия шлем

Защитаващата титлата си Серина Уилямс продължава със силните изяви на тазгодишния "Уимбълдън". 34-годишната американка се класира за 1/4-финалите след победа със 7:5, 6:0 срещу 13-ата поставена в схемата Светлана Кузнецова (Русия). Срещата продължи 75 минути, а в следващата фаза лидерката в световната ранглиста ще се изправи срещу друга рускиня - Анастасия Павлюченкова.

Първият сет бе много оспорван, а Серина и Кузнецова си размениха общо пет пробива. Рускинята загуби подаването за 1:3, но веднага след това реализира брейк. В деветия гейм Уилямс осъществи брейк, но Кузнецова го върна за равенството 5:5. Решаващият момент в частта дойде, когато при 6:5 в своя полза Серина стигна до сетбол. 31-годишната Кузнецова го отрази, но при последвалия втори рускинята се пропука и отстъпи с 5:7. Малко преди края на частта двубоят бе прекъснат за кратко заради дъжд над Лондон, а организаторите спуснаха подвижния покрив над Централния корт.

Във втората част Кузнецова сякаш отсъстваше. Уилямс пък пое изцяло контрола и не даде гейм на съперничката си. Това бе десети успех за американката от 13 мача срещу Кузнецова. Припомняме, че Серина преследва своята седма титла на "Уимбълдън" и общo 22-ра от Големия шлем. Евентуален трофей на американката в събота ще означава, че тя ще изравни рекорда на Щефи Граф по общ брой мейджър купи в "Оупън ерата".

Осмата поставена Винъс Уилямс (САЩ) също е сред 1/4-финалистките в "Ол Ингланд Клъб", след като надигра със 7:6 (3), 6:4 поставената под номер 12 испанка Карла Суарес Наваро. Първата част на срещата, прекъсвана на няколко пъти заради дъжда над Лондон, беше решена след изиграването на тайбрек, спечелен от петкратната шампионка Уилямс. Американката победи и във втората част с 6:4, за да се класира за четвъртфиналите в Лондон за първи път след 2010 година. Следващата съперничка на по-голямата от сестрите Уилямс е Ярослава Шведова от Казахстан, която надигра с 6:2, 6:4 номер 28 в схемата Луцие Шафаржова (Чехия).

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕС МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!