Серина вече има 300 победи в турнири от Шлема

Световната номер 1 Серина Уилямс записа своята победа номер 300 в турнири от Големия шлем. Това се случи, след като американката надделя с 6:3, 6:0 срещу Аника Бек (Германия) за 51 минути и така се класира за 1/8-финалите на "Уимбълдън". Лидерката в схемата и защитаваща трофея си Уилямс завърши мача с 5 пробива и 25 печеливши удара.

34-годишната американка, шесткратна шампионка на "Уимбълдън, ще играе в спор за място на четвъртфиналите срещу рускинята Светлана Кузнецова, която елиминира 18-а в схемата Слоун Стивънс (САЩ) с 6:7(1), 6:2, 8:6 за 2:29 часа.

Уилямс е само на една титла от изравняване на рекорда на германката Щефи Граф от 22 титли от Големия шлем. Още две от поставените напуснаха надпреварата.

Рускинята Анастасия Павлюченкова надделя над 11-а в схемата Тимеа Бачински (Швейцария) с 6:3, 6:2 за 78 минути, а Коко Вандевеге (САЩ) отстрани шестата поставена Роберта Винчи с 6:3, 6:4 за 68 минути. Павлюченкова и Вандевеге ще играят една срещу друга в четвъртия кръг. Рускинята Елена Веснина също продължава напред след успех над Джулия Босеруп (САЩ) със 7:5, 7:5.