Balkan Grand Prix 6

Атлетик (Кз) почти отказа Юнак от Топ 4

Редовният сезон в българското първенство по бейзбол приближава своя край, но битката за четвъртото място в плейофите за титлата продължава с пълна сила. Тя се води между три отбора в средата на класирането, като в най-добра позиция продължава да е най-старият български клуб – Академици (Сф).

В единствения си мач от 9-ия уикенд в националния шампионат "студентите" надиграха тима на Вълци от Англо-американското училище в Панчарево с 13:8 на ст. "Бейзбол" в Студентски град. За Академици това бе 6-а победа от 12 мача и те заемат 4-то място с коефициент .500.

От заветната позиция неочаквано се отдалечи друг столичен тим – Юнак, който допусна домакинска загуба със 7:8 срещу намиращия се на последно място в класирането Атлетик (Кз). Третият претендент с шанс за Финалната четворка – НСА-Лъвове, не изигра нито един мач през изминалия уикенд и засега остава на 6-о място.

Същевременно отборите от Топ 3 станаха практически недостижими и единствената въпросителна е в какъв ред ще финишират, от което зависи разпределението им на 1/2-финалите (№1-№4, №2-№3). Към момента лидер е Бизони (Бл), следван от София Блус и Атлетик (Сф).

Тази седмица "бизоните" и "блусарите" ще представят България в евротурнирите. Шампионът от Благоевград ще дебютира в новосъздадения турнир за Купата на федерациите в Бърно (Чех, 21-26 юни), а столичани ще играят в квалификацията за същата надпревара в Лондон (Анг, 22-26 юни).