Фернандо Сантош: Изпуснахме победата заради липса на темпо и прибързани действия

Селекционерът на Португалия Фернандо Сантош обвини ниското темпо и невъзможността да останат спокойни играчите в последните минути за пропуснатата победа над Исландия. "Мореплавателите", с обезличения в големи периоди от мача Кристиано Роналдо, трябваше да се задоволят с 1:1 на старта в група F. Нани откри резултата в 31-ата минута, но пет минути след началото на второто полувреме Биркир Бярнасон изравни.

"Още след началото на мача ние имахме топката в големи периоди, вървяхме постоянно към тяхната врата и имахме много изстрели, заяви опитният треньор на португалците. Но вкарахме само един гол. Ние можехме и трябваше да вкараме поне още един гол, добави треньорът и уточни, че именно с такава цел са били и трите му смени- влизането на Едер, Ренато Санчес и Рикардо Куарешма в края.

"Аз мисля, че ние сме си виновни, че не отбелязахме и също така смятам, че в последните 10 минути ние бяхме прекалено напрегнати, а трябваше просто да сме търпелими, да си чакаме момента. Трябваше просто да не се повеждаме по тази емоция, а да останем с хладни глави.

На почивката той е поискал от играчите да вкарат повече скорост в действията си и повече интензивност, за да бъде разкъсната гъстата исландска отбрана.

"Ние просто трябваше да се успокоим и да оправим ефективността на центриранията си, добави Сантош.
"Всички очакваха Австрия да спечели днес и Португалия също да спечели. Аз обаче още от самото начало казах, че нашата група е доста сложна и ще се случи нещо, което не сме очаквали. И сега се вижда, че всичко може да стане.

Португалия има рекордно класиране на Европейските първенства на домакинството си през 2004-а година, когато взе сребърните медали. Иначе тази страна от 1996-а година насам винаги е в топ 8.

"Това беше първи мач, той винаги е по-сложен, по-специален. Но аз смятам, че нашият отбор е уверен. Ние знаем какво искаме и напълно вярваме, че ще спечелим нужното в последните два мача, завърши бившият национален селекционер на Гърция. Следващата среща на неговите футболисти е в събота в Париж срещу Австрия.