Марсел Колер: Грешките ни изнервиха

Селекционерът на Австрия Марсел Колер беше в шок след загубата от Унгария с 0:2 на старта на Евро 2016 във Франция. Според него нервите са изиграли лоша услуга на неговите футболисти, които след загубата са изправени до стената. В другия мач от групата Исландия хвърли бомбата, като завърши 1:1 с топфаворита Португалия.

"На моменти показахме добра и комбинативна игра, стартирахме силно двубоя. В по-голямата част от срещата бяхме нервни и дадохме много възможности на унгарския отбор, който се представи силно. Червеният картон направи нещата за нас още по-трудни. Никога не е добре да допуснеш гол. Първото попадение дойде в най-неподходящия момент. Нещата станаха още по-трудни след това. Често губехме топката. Всичко беше нашите ръце, но допуснахме серия от грешки.

Това доведе до нервност в състава. Трябваше да играем доста по-спокойно с топката. Изпитвахме доста много трудности по време на мача. Опитахме се да се подобрим след почивката, но допуснахме гол и след това дойде червеният картон на Драгович. Трябва да бъдем обединени след това поражение. Трябва да опитаме да победим срещу Португалия, но напрежението си остава. Все още не съм говорил с футболистите.", коментира Колер.