Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 3:0

Еквадор разби Хаити и се класира на 1/4-финал (видео)

Отборът на Еквадор по категоричен начин се класира на 1/4-финал на Копа Америка. Тази вечер тимът се наложи с категоричното 4:0 над Хаити в последния си мач от група "В" и със сигурност продължава напред в турнира. Мачът се игра на "Метлайф Стейдиъм" в Ню Джърси.

Еквадор бе по-добрият тим на терена и още в 11-ата минута стигна до откриване на резултата. Енер Валенсия бе изведен на скорост срещу вратаря и с прецизен удар прати топката в мрежата за 1:0. В 20-ата минута тимът на Густаво Кинтерос удвои преднината си. Енер Валенсия с прекрасен финт изскочи зад защитата и подаде на непокрития Джейми Айови, който отбеляза в празната врата за 2:0.

В 26-ата минута Хаити можеше да се върне в мача, но след центриране от фаул Мешак удари греда.

През втората част обаче Еквадор окончателно довърши съперника. В 57-ата минута след прекрасна контраатака топката бе центрирана за Кристиан Нобоа, който от воле бе точен за 3:0. Крайното 4:0 пък оформи Антонио Валенсия в 78-ата минута след нова бърза контра.

Така Еквадор събра актив от 5 точки и излезе начело в група "В", като вече е сигурен за мястото си на 1/4-финал, независимо от резултата в другия мач между Бразилия и Перу. Хаити пък завършва на дъното на класирането без спечелена точка и отпада от надпреварата.