САЩ прескочиха групите на Копа Америка (видео)

САЩ победиха с 1:0 Парагвай и се класира за 1/4-финалите плейфите на турнира за Копа Америка, на който е домакин. Единственият гол в мача падна в 27-ата минута, когато се разписа Клинт Демпси. Той завърши отблизо една атака по крилото на Зардес, който успя да преодолее отбраната на Парагвай и да насочи топката пред вратата, където от малка дистанция Демпси не сбърка.

В началото на втората част американците останаха с човек по-малко, след като Деандре Йедлин получи втори жълт картон. До края на мача южноамерикаците атакуваха яростно, но не успяха да стигнат до изравнителен гол. В 89-ата минута Густаво Гомес успя да прати топката в мрежата, но съдията отмени попадението поради засада.