Чехия удари Русия с гол в последната минута (видео)

Националният отбор на Чехия по футбол победи Русия с 2:1 в контролна среща преди Евро 2016. Двубоят се игра на неутрален терен на стадион "Тиволи" в Инсбрук, Австрия, а чехите спечелиха с гол в последната минута.

Играчите на Сборная първи откриха резултата още в 6-ата минута, когато Александър Кокорин с удар извън наказателното поле не остави шансове на Петер Чех.

След това в 49-ата минута Чехия успя да възстанови равенството. Томаш Несид получи в наказателното поле и с глава свали за Томаш Росицки, който от воле простреля вратата на съперника за 1:1. Победното попадение за чехите пък падна в 90-ата минута, когато Крейчи центрира от левия фланг и Несид отблизо засече топката във вратата за 2:1.

И двата тима ще изиграят по още една проверка преди началото на еврофиналите. Чехите ще се изправят срещу Южна Корея на 5 юни, като същият ден и Русия ще играе контрола със Сърбия.