"Емиратс" празнува абсурден успех на Арсенал (видео)

Седмица преди първия си официален мач за новия сезон Арсенал успя да спечели турнира Emirates Cup, на който беше домакин. Днес пред близо 60 000 зрители на “Емиратс” тимът на Арсен Венгер загуби с 1:2 от Севиля, но вчера надви Бенфика с 5:2. Според правилата на надпреварата за успех се дават по 3 точки, както и по 1 точка за всеки отбелязан гол. Така лондончани финишираха с 9 пункта, колкото събраха и испанците след победата си с 1:0 над РБ (Лайпциг) в събота, а и головата ралика на съперниците се оказа еднаква. Арсенал обаче триумфира като краен победител, защото има предимство в броя отбелязани попадения - 6 срещу 3 за Севиля. Парадоксалното е, че севилци единствени спечелиха и двата си мача, но не взеха купата.

Анхел Корея откри за андалусци в 49-ата минута, но в 62-ата новото попълнение на домакините в атака Александре Лаказет реализира дебютния си гол на “Емиратс”, но малко след това напусна с лека травма. Стивън Н’Зонзи обаче върна преднината на гостите в 69-ата минута и те успяха да я задържат до края.

Следващата неделя “топчиите” излизат срещу Челси в мача за Къмюнити шийлд, а седмица по-късно започва и шампионатът.

В другата среща от Emirates Cup днес Лайпциг надви Бенфика с 2:0.

АРСЕНАЛ - СЕВИЛЯ 1:2

0:1 Корея (49)
1:1 Лаказет (62)
1:2 Н’Зонзи (69)