Пирин с трудна победа в контрола

Отборът на Пирин Благоевград победи в контрола третодивизионния Германея Сапарева баня с 1:0. Проверката даде възможност на Милен Радуканов да изпробва трима футболисти дошли на проби. Това са алжирецът Абделррахман Юсфи, гръцкият халф Василис Треандафилакис и Ани Петков от Пирин (Гоце Делчев). Дебют за "орлетата" направи и националът Ради Кирилов.  Другите в отбора на Пирин бяха само юноши.

През първото полувреме двата отбора направиха здрав мач, а положенията бяха малко и пред двете врати. Най-чистото положение се откри в 33-тата минута пред Петър Янкулски от Германея . Той остана очи в очи с вратаря Костов, но не успя да го преодолее. В началото на второто полувреме Суда от фаул изпрати топката на сантиметри от страничната греда. След час игра гостите от Сапарева баня пропусна две стопроцентови ситуации. Първо Славков подаде неточно останал сам срещу вратаря, а веднага след това отново Янкулски удари напречната греда. До края на мача отново Суда пропиля страхотен шанс за "орлетата", но в последната минута с удар отблизо донесе победата на Пирин.