Борис Галчев прекъсна невероятната серия на Пирин (видео)

Отборът на Септември (София) прекъсна изключителната серия на Пирин (Благоевград) от 11 поредни срещи в Първа професионална лига без загуба на стадион “Христо Ботев”. Днес футболистите на Димитър Васев надиграха с 1:0 “орлетата”, а в герой за столичани се превърна Борис Галчев, който заби единствения гол в срещата.

Самият двубой започна със страхотна възможност за новака в елита. Още в 3-ата минута Владислав Романов направи мощен пробив отляво и подаде към Мартин Тошев, но капитанът на "орлетата" Юлиян Попев се намеси перфектно, изчиствайки кълбото. Това бе първата голова възможност в срещата.

В 16-ата минута Пирин направи опасна контраатака. Владислав Романов се измъкна от засадата, след което подаде към Антони Иванов, който опита шут в наказателното поле, но Тодор Паланков се намеси навреме.

В 25-ата минута Борис Галчев изведе по перфектен начин Романов, който центрира по земя в наказателното поле към Мартин Тошев, който обаче не успя да засече топката, която се озова в Иван Вълчанов, но крилото стреля твърде неточно.

Секунди преди края на първата част Даниел Младенов опита хитър пас, но Александър Бранеков пресече подаването. При нулево равенство завърши първата част от битката в Благоевград. Темпото през второто полувреме драстично спадна като в 59-ата минута Мартин Тошев се опита да изненада Благой Макенджиев с удар от дистанция, но стражът на "орлетата" се намеси добре.

В 67-ата минута гостите от София стигнаха до първия гол на стадион "Христо Ботев". В автор на попадението се превърна Борис Галчев. Мартин Тошев изведе Байду очи в очи с Макенджиев, но младият нападател стреля в тялото на вратаря, при добавката обаче бившият халф на ЦСКА не сгреши.

Десет минути по-късно Станислав Костов опита късмета си, но ударът му мина на сантиметри от целта. В 83-ата минута Владислав Романов шутира от дистанция, но Макенджиев с лекота улови кълбото. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В следващия кръг “орлетата” гостуват в Стара Загора на Берое, а футболистите на Димитър Васев приемат Славия.