Хайдук срещу Брьондби в третия кръг

Датският Брьондби ще бъде съперник на Хайдук в третия предварителен кръг на Лига Европа. Хърватите отстраниха Левски след две победи с общ резултат 3:1.

Датчаните загубиха с 1:2 от финландския Вааса в реванша, но успехът в първата среща с 2:0 ги класира напред.

Датският тим игра почти цяло второ с човек по-малко, след като Ян Климент получи червен картон и срещна доста трудности в опазването на резултата, но се справи. Иначе Йери Вуталайнен откри в 11-ата минута, а автогол на Марко Мееритс върна равенството в 16-ата. В 40-ата минута Ебрима Сона отново изведе финландците напред.