Мбапе и Фалкао показаха магия срещу Стоук Сити (видео)

Отборът на Монако надви с 4:2 Стоук Сити в контролна среща като част от подготвителните лагери на двата тима. Първи мач след лятната пауза изигра суперталантът на монегаските Килиан Мбапе, който нагорещи трансферния пазар още в неговото начало. Френският стрелец се появи в игра едва пет дни след началото на своята подготовка. Въпреки че не беше прецизен пред гола, Мбапе блесна с хитра асистенция към Фалкао, оставяйки топката за своя партньор в атака.

Саидо Берахино откри за англичаните в десетата минута, добутвайки топката в мрежата. В 34-ата Фабиньо изравни от дузпа. В 39-ата Сен-Максим даде аванс на участника в Лига 1. В самото начало на втората част Стоук изравни за 2:2 след неразчетено излизане на вратаря и хубав прехвърлящ удар. Голът, който обиколи световните агенции, беше за 3:2. В 67-ата минута след центриране отдясно, Мбапе сякаш с очи на гърба си видя Фалкао и хитро остави топката за колумбиеца, който отблизо реализира.