БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Шампионката от "Ролан Гарос" на четвъртфинал след осем мачбола и драматичен сет

Шампионката от "Ролан Гарос" Альона Остапенко за първи път ще играе на четвъртфиналите на "Уимбълдън". 20-годишната латвийка се справи с поставената под номер 4 Елина Свитолина от Украйна след успех с 6:3, 7:6(6). В Лондон тя продължава да разчита на безстрашна, агресивна игра и това й донесе 11-а поредна победа на турнир от Големия шлем. Следващата й съперничка ще е Винъс Уилямс или Ана Конюх.

Остапенко постигна пробив още в първия гейм и от самото начало подложи на сериозен натиск съперничката си. Двете си размениха по един пробив в средата на сета и Свитолина намали на 4:3, но латвийката отново натисна и затвори сета при сервис на Елина.

Втората част започна с размяна на пробиви. Украинката бе напълно равностойна, а сетът се превърна в изключителна битка. Остапенко спаси пет възможности за пробив в петия гейм, а веднага след това спечели при сервис на Свитолина. Предината от 5:2 обаче се оказа недостатъчно, тъй като Елина показа, че не се отказва. Тя спаси пет мачбола и проби за 5:5, като спечели четири поредни гейма. Стигна се до тайбрек, в който Остапенко бе по-агресивна и при осмия мачбол успя да вдигне победоносно ръце.

Носителката на две титли от Големия шлем Светлана Кузнецова е сред най-добрите осем в Лондон за четвърти път. Тя победи полякинята Агниешка Радванска с 6:2, 6:4. 32-годишната рускиня демонстрира блестяща форма от началото на турнира, като все още няма загубен сет.

Кузнецова започна мача с два пробива и поведе с 4:0 преди съперничката й да се опомни. Радванска влезе в мача, но вече бе късно за първия сет, който приключи за 33 минути. В него рускинята направи 18 печеливши удара срещу само три на съперничката си. Втората част бе по-равностойна, но Светлана продължи да играе по-агресивно. Тя направи решителен пробив за 4:3, което й позволи малко по-късно да стигне до победата. Кузнецова чака победителката от двубоя между Анжелик Кербер и Гарбине Мугуруса.

Магдалена Рибарикова за първи път ще играе на четвъртфиналите на турнир от Големия шлем. 28-годишната тенисистка от Словакия досега не бе преодолявала третия кръг. Тя спечели срещу квалификантката Петра Мартич с 6:4, 2:6, 6:3 и постигна най-големия успех в кариерата си.