Вандевеге не загуби сет дори срещу Вожняцки на "Уимбълдън"

Коко Вандевеге елиминира Каролине Вожняцки и се класира на четвъртфиналите на “Уимбълдън” след 7:6(4), 6:4 за час и 39 минути игра. Световната номер 25 изравни най-доброто си постижение в турнира, след като и през 2015 година стигна тази фаза. Победата над Вожняцки бе първа за американката в три мача срещу опонентката си от Дания и така тя оправда предварителните очаквания, че има потенциал да разочарова някои от по-високопоставените състезателки на “Уимбълдън”.

Вожняцки загуби първия си сервис още в първия гейм на мача, но после върна пробива за 3:3, макар да отстъпи в тайбрека. Впоследствие пък Вандевеге не се възползва от три брейк-бола при 4:3 в своя полза, но спечели мача на посрещане, като реализира още първия си мач-пойнт. Следващата опонентка на американката ще бъде Магдалена Рибарикова, която има вече 16 победи в 17 мача на трева, след като елиминира Петра Мартич с 6:4, 2:6, 6:3. Вандевеге постигна четири победи на “Уимбълдън” до момента без да загуби нито един сет, като не го направи дори срещу петата поставена в турнира Вожняцки.
Датчанката участва за 12-и път (11 без квалификациите) на "Уимбълдън" и бива елиминирана от 11-а различна състезателка, като още не е стигала четвъртфиналите в кариерата си.