Видал: Ние сме най-добрият отбор в света

Халфът на чилийския национален отбор Артуро Видал вярва, че южноамериканците могат да бъдат "най-добрият тим на света" и да победят срещу Германия във финала за Купата на Конфедерациите в неделя. Златното поколение на Чили спечели Копа Америка през 2015 и 2016 година и сега се надява да прибави нов трофей от силен турнир.

"Ние сме най-добрият отбор на света и затова сме тук. Това е ясно послание към всичките останали тимове", заяви Видал, който играе за германския шампион Байерн Мюнхен. Селекционерът Хуан Антонио Пици няма проблеми с контузени футболисти преди двубоя със световните шампиони. Германия и Чили завършиха наравно 1:1 в груповата фаза на турнира в Русия.