Никакви проблеми за Русия на старта на Купата на Конфедерациите (видео)

Домакинът Русия спечели с лекота с 2:0 срещу Нова Зеландия в откриващия мач от турнира за Купата на Конфедерациите. Автогол на Майкъл Боксал (31’) и попадение на Фьодор Смолов (69’) определиха победителя на стадиона в Санкт Петербург. Двубоят беше от Група “А”, в която са още отборите на Мексико и Португалия.

Руснаците бяха с класи над непретенциозния си съперник и можеха да вкарат много повече. Още в началните минути футболистите от Нова Зеландия на два пъти изчистиха току пред голлинията, а веднъж и гредата ги спаси след удар с глава на Виктор Васин.

Русия - Нова Зеландия 2:0

В 15-ата минута реферът подмина много спорна ситуация, при която Дмитри Полоз като че ли беше фаулиран от вратаря, но съдията прецени, че дузпа няма. Той обаче не даде картон на нападателя за симулация, ако е заподозрял такава.

И след като в продължение на половин час руските футболисти така и не успяваха да реализират, това стори защитникът на “кивитата” Боксал. Той имаше нещастието да отклони в мрежата си топката, след като тя се удари в гредата след копване на Денис Глушаков.

Стражът на новозеландците Стефан Маринович блесна с няколко отлични намеси, с което запази интригата. Той спаси поне три 100-процентови възможности. Всичко обаче беше решено в 69-ата минута, когато и той нямаше какво да стори след удар на Смолов отблизо.

Едва след това гостите се опитаха да наложат натиск и в 77-ата минута бяха на косъм от гол. Тогава обаче Юрий Жирков спря кълбото точно на голлинията.

Откриване на Купата на Конфедерациите

Португалия и Мексико играят утре (неделя) от 18:00 часа. В другата група съперници са Камерун, Чили, Австралия и Германия. Играе се всеки срещу всеки, а напред към полуфиналите продължават първите два отбора във всяка група.

РУСИЯ - НОВА ЗЕЛАНДИЯ 2:0
1:0 Боксал (31-автогол)
2:0 Смолов (69)