Мъри не даде сет на руски талант (видео)

Световният №1 и финалист от миналата година Анди Мъри се класира за 1/4-финалите на тазгодишното Открито първенство на Франция. Британецът надигра с 6:3, 6:4, 6:4 младия руски талант Карен Хачанов на осминафиналите. 21-годишният Хачанов е 53-и в ранглистата в момента и за първи път участва на "Ролан Гарос".

Пробив за 4:2 в първия сет се оказа достатъчен на Мъри, за да вземе първата част. Във втория сет Мъри поведе с 3:1, Хачанов изравни за 3:3, но още в следващия гейм руснакът загуби своето подаване и това позволи на Мъри отново да контролира събитията на корта. В третата част Мъри реализира ранен пробив, но руснакът го върна в осмия гейм, изравнявайки резултата - 4:4. Веднага след това Мъри проби и със своя сервис затвори мача.

На 1/4-финалите шотландецът ще има за съперник №8 в схемата Кей Нишикори (Япония).