Мъри се измъчи, но си уреди среща с Дел Потро

Анди Мъри трябваше доста да се потруди, за да се класира за третия кръг на "Ролан Гарос". Световният номер 1 стигна до успех с 6:7(3), 6:2, 6:2, 7:6 (3) срещу Мартин Клижан от Словакия. Шотландецът бе сериозно затруден, но измъкна победата след битка, продължила 3 часа и 34 минути.

За място на осминафиналите Мъри, който миналата година игра финал в Париж, ще спори с Хуан Мартин дел Потро. По-рано днес аржентинецът преодоля втория кръг, след като съперникът му Николас Алмагро се контузи в третия сет на мача и се отказа.

Във втори пореден мач Мъри загуби първия сет и отново след тайбрек. След това той доминираше два сета, в които загуби четири гейма. В четвъртата част обаче словакът започна силно и след ранен пробив поведе с 3:0. Той задържа аванса си до 5:3, когато допусна пробив и се стигна до втори тайбрек в мача, като в него Анди не остави много шансове на съперника си.

Мъри не бе в особено добро настроение по време на днешния си двубой, като дори заплаши съдията, че ще си седне на стол, тъй като се оплака от движението на телевизионна камера. Коментаторите на английска телевизия пък трябваше да се извиняват за езика, който използваше шотландеца докато използваше цветиски изрази, изливайки гнева си от неточни отигравания. Анди бе особено недоволен от движението си по корта.